Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 15 чоловік

Організація дистанційного навчання

Дата: 2 квітня 2020 о 07:11, Оновлено 24 грудня 2024 о 17:13

Загальні норми щодо організації дистанційної форми здобуття освіти

Для організації освітнього процесу в дистанційному форматі педагогічна рада має схвалити перелік конкретних електронних освітніх платформ, онлайн сервісів та інструментів, зокрема й електронних класних журналів і щоденників, які дозволять забезпечити єдині підходи до створення електронного освітнього середовища.

Форми дистанційного навчання мають бути визначені в освітній програмі закладу освіти та можуть бути реалізовані як:

навчальні (у тому числі практичні, лабораторні) заняття;

корекційно-розвиткові заняття;

вебінари;

онлайн форуми та конференції;

самостійну роботу;

дослідницьку, пошукову, проєктну діяльність;

навчальні ігри;

консультацій тощо.

Також в освітній програмі закладу освіти мають бути визначені особливості організації освітнього процесу:

опис форм організації освітнього процесу;

інструментарій оцінювання, у тому числі з навчальних предметів художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого та технологічного циклів;

інші складники, що враховують особливості освітньої діяльності закладу освіти.

Спосіб організації контролю за виконанням освітньої програми схвалює педагогічна рада. В умовах дистанційного навчання педагогічні працівники можуть працювати в будь-якомі місці за їхнім вибором, у тому числі поза робочими приміщеннями чи територією закладу освіти. Користуючись академічною свободою, вчителі мають право самостійно:

обирати форми, методи та засоби дистанційного навчання;

самостійно визначати режим проведення окремих навчальних занять.

При цьому не менше 30 відсотків навчального часу організовується в синхронному режимі (решта - в асинхронному режимі);

визначати режим проведення окремих навчальних занять.

Різниця між тривалістю академічної години та тривалістю заняття у синхронному режимі вважається робочим часом педагога і використовується ним для підготовки до таких занять, проведення оцінювання навчальних досягнень учнів, індивідуальних чи групових консультацій тощо.

У разі, якщо батьки не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.

Організація здобуття освіти за дистанційною формою (як окремою формою здобуття освіти)

Здобуття освіти учнів за цією формою здійснюється на підставі рішення педагогічної ради за наявності відповідного навчально-методичного та системотехнічного забезпечення. Згідно зі змінами до Положення такий формат навчання може бути запроваджений для учнів, які:

не можуть відвідувати навчальні заняття в закладах освіти у зв’язку зі станом здоров’я, відбуванням покарання, збройним конфліктом, введенням воєнного стану, проживанням (перебуванням) за кордоном (для громадян України), на тимчасово окупованій території України, поширенням епідемій, наслідками природних та техногенних катастроф тощо;

потребують реалізації індивідуальної освітньої траєкторії відповідно до їх здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей та досвіду (у зв’язку з визначенням особливих освітніх потреб дитини, індивідуалізацією навчання обдарованих дітей, систематичним заняттям учнем певним видом (видами) спорту та участю у спортивних змаганнях тощо);

в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні були вимушені змінити місце проживання (перебування), у тому числі внутрішньо переміщені особи та особи, які проживають (перебувають) за межами України.

Зарахування або переведення на дистанційну форму здобуття освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року (або семестру) за наказом керівника закладу освіти на підставі особистої заяви одного з законних представників неповнолітнього учня. Проте якщо є обставини, які об’єктивно унеможливлюють особисте подання документів, вони можуть подаватись й іншим родичем дитини у будь-який спосіб за вибором заявника (нарочно, факсом, електронною поштою, іншими засобами зв’язку). У заяві має бути підтверджена наявність умов для навчання в синхронному та асинхронному режимах, зокрема доступу до мережі Інтернет і персонального комп’ютера (з можливістю використання засобів аудіо-, відеоконференцзв’язку).

На підставі поданих заяв закладом освіти формуються класи (групи) з дистанційною формою здобуття освіти та визначається режим їх роботи. Учні, які здобувають загальну середню освіту за іншими (крім дистанційної) формами, при визначенні наповнюваності класів з дистанційною формою здобуття загальної середньої освіти (дистанційних класів) не враховуються.

На час дії воєнного стану в Україні мінімальна наповнюваність дистанційного класу комунального ЗЗСО становить 20 учнів, але в будь-якому випадку не менше граничної мінімальної наповнюваності класу – 5 учнів.

У випадку неможливості сформувати дистанційний клас через недостатню кількість учнів одного року навчання (менше мінімальної наповнюваності) допускається створення дистанційного класу з меншою наповнюваністю ніж 20 учнів, але в будь-якому випадку не менше 5 учнів та не більше одного такого дистанційного класу для учнів одного року навчання на територіальну громаду. Учні, які здобувають освіту за дистанційною формою, переводяться на наступний рік навчання за цією формою за результатами річного оцінювання з предметів навчального плану, якщо вони не нижче середнього рівня. Якщо встановлено початковий рівень навчальних досягнень, такі учні можуть бути переведені на очну форму відповідно до рішення педагогічної ради закладу освіти.

Якщо дитину було відраховано із закладу освіти та протягом десяти робочих днів не було зараховано до іншого закладу освіти, вона вважається не охопленою навчанням згідно з Порядком ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку, вихованців та учнів, а для її розшуку та повернення до навчання провадитися діяльність відповідно до законодавства.

Особливості зарахування (переведення) на дистанційну форму учнів, які були вимушені змінити місце проживання (перебування), у тому числі внутрішньо переміщені особи та особи, які проживають (перебувають) за межами України

Зарахування (переведення) таких учнів на дистанційну форму чи продовження ними навчання здійснюється за наявності однієї з таких умов (обставин):

1) у комунальних ЗЗСО, розташованих в населеному пункті, у якому особа проживає (перебуває), відсутні вільні місця для зарахування на очну (денну) форму здобуття загальної середньої освіти;

2) комунальні ЗЗСО, розташовані у відповідному населеному пункті, не забезпечують чи припинили забезпечувати здобуття загальної середньої освіти в очній (денній) формі на відповідному рівні повної загальної середньої освіти чи році навчання учня;

3) освітня діяльність всіх комунальних закладів ЗЗСО, розташованих в населеному пункті, у якому особа проживає (перебуває), зупинена.

Інформація про наявність цих умов (обставин) має бути оприлюднена та оновлена щопівроку на офіційному вебсайті МОН, сайті технічного адміністратора ПАК «АІКОМ, вебсайтах закладів освіти та їх засновників. До початку наступного навчального року один із законних представників учня, який навчається за дистанційною формою, надає відповідну інформацію до відповідного закладу освіти в будь-який обраний ним спосіб (особисто, засобами інформаційно-комунікаційних систем тощо).

У разі відсутності цих умов (обставин) учні, які навчаються за дистанційною формою в державних, комунальних закладах освіти, до початку наступного навчального року мають бути переведені:

до іншого закладу освіти для продовження здобуття загальної середньої освіти;

на очну (денну, вечірню) форму здобуття освіти у цьому ж закладі. 

Організація дистанційного навчання учнів 1 - 11-х класів

 Інформування учасників освітнього процесу здійснюється  за допомогою Viber.

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (Затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України 08 вересня 2020 року № 1115. Зареєстровано у Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 р. за № 941/35224)

 Електронні підручники 5 клас НУШ

35 інструментів для дистанційного навчання - добірка НУШ

Безпека життєдіяльності

Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН (рекомендації НУШ)

Організація дозвілля під час карантину: корисні матеріали на допомогу батькам

Додаткові освітні інтернет-ресурси для дистанційного навчання учнів

Електронні підручники

Інтерактивне навчання. Видавництво РАНОК - підручники для початкової, середньої та старшої школи, матеріали з усіх шкільних предметів, відеопрезентації, тести, інтерактивні завдання за темами, аудіодиктанти, позакласна робота, патріотичне виховання, курси для вчителів, поради з користування ресурсом

НОВА ШКОЛА - навчальні відео-ролики з основних предметів шкільної програми для 1 - 11 класів

Bristar - навчання в ігровому форматі (Edutainment): інтерактивні електронні підручники, освітні ігри, інтерактивні уроки та відеоуроки, електронна бібліотека

Доступна освіта - безкоштовні відеоуроки, дистанційне навчання, освітні центри, корисні посилання

Підбірка безкоштовних освітніх платформ Освітній сайт Learning.ua - інтерактивні завдання, цікаві задачі, ігри, нагороди та сертифікати для малюків та школярів. Програми та завдання розроблені згідно з міжнародними стандартами Common Core та новими Державними стандартами МОН України для поглибленого вивчення предметів

Дитячий портал "Пустунчик" - віртуальна школа: інтерактивні вправи, експерименти, головоломки, творчі завдання для розвитку, навчання та відпочинку дитини

Джміль - журнал для дітей, їхніх батьків і педагогів, який розвиває творчі здібності, виховує ерудовану, активну і щасливу людину. Містить кращі літературні твори сучасників і класичних авторів, уроки художнього слова, нетрадиційні техніки образотворчості, репродукції картин українських та світових художників і бесіди за ними, розвивальні ігри, досліди з природними та штучними об’єктами, комікси морально-етичної тематики та інше

Казкар - дитячий сайт, на якому кожний зможе знайти свою улюблену казку, прочитати або прослухати її

САМОУЧКА - розвиваючі ігри, навчальні програми для дошкільників і школярів молодших класів, вивчення за допомогою інтерактивних флеш-ігор допоможе полегшити навчання в початкових класах, викличе у дитини інтерес до уроків в школі

Електронна Бібліотека Української Літератури - українська та світова література - доступна для всіх

EASY-English24 - мультимедійний словник, який завжди під рукою; різноманітні вправи, завдяки яким навчання є приємним і дає швидкі результати; зручний переклад слів; живе мовлення, яке пізнається в численних діалогах і природних контекстах; можливість навчитися сприймати мову на слух; велика кількість малюнків і фото

Безкоштовні онлайн-ресурси для вивчення англійської мови - відео, мобільні додатки, ігри, оповідання, вправи з аудіювання та граматики для дітей, підлітків та дорослих

Дітям про мистецтво - захопливий спосіб пізнання історії світового мистецтва в теорії і на практиці. Художні заняття з вивчення історії світового мистецтва дають можливість дітям дізнатися про мистецтво різних епох в доступній та цікавій формі Дітям про живопис - казки, оповідання для дітей, ігри, завдання та вправи, цікаві навчальні відеоуроки, які допоможуть освоїти ази малюнка

Дітям про музику - цікаві розповіді для дітей про музику і музикантів. Тут ви познайомитесь з творчістю великих композиторів, піаністів, знаменитих вокалістів, дізнаєтесь про історію музики і виникнення музичних інструментів

Інтернет-ресурс iLearn - безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти Зовнішнє Незалежне Оцінювання

Be Smart - підготовка до ЗНО онлайн - новини, курси та тести

Онлайн-тести «На Урок» - інтерактивні завдання для контролю знань і залучення учнів до активної роботи у класі та вдома

Інтерактивна онлайн-школа GIOS - інтерактивні уроки з анімованими відео-поясненнями, опорними конспектами і схемами, інтерактивними тестами і практичними завданнями


 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.